Özgür Eğitim-Sen

Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği açıldı

14.11.2016
A+
A-
Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği açıldı
Paylaşın

Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği,Genel Başkan Yusuf TANRIVERDİ’nin katılımıyla Öğretmenler ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı kalabalık bir grupla açıldı.

Mardin’in Midyat ilçesinde “Herkes için Adalet Herkes için Özgürlük” sloganıyla 4 dille Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği açıldı.

Temsilciliğin açılışı, Türkçe, Arapça, Kürtçe ve Süryanice dillerinde “Herkes için Adalet Herkes için Özgürlük” yazılı pankartlarla gerçekleşti. Açılışta İlçe Başkanı A. Hakim Şahin, 2 ay gibi kısa bir süre açılmalarına rağmen 100 den fazla üyeye ulaştıklarını, baharın gelmesiyle birlikte kültürel ve sosyal faaliyetlere ağırlık vereceklerini belirtti. Şahin, “Herkes için Adalet Herkes için Özgürlük sloganıyla Midyat’ta sendikacılık anlayışına yeni bir soluk kazandırmak için yola çıktık” dedi.

Daha sonra Mardin İl Başkanı Mehmet Yıldız, selamlama konuşması yaptıktan sonra söz alan Genel Başkan Yusuf Tanrıverdi, Özgür Eğitim Sen’in anadilde eğitim noktasındaki görüşünü dile getirdi. Tanrıverdi, “Her yurttaşın insanca ve inan haklarından doğan bütün temel haklarıyla yaşayabilmesi esastır. Türkler anadillerinde eğitim yapabiliyorlarsa, Kürtler de anadillerinde eğitim yapacaklar. Lazlar da anadillerinde eğitim yapacaklar. Müslümanlar bu ülkede camilerini açıp ibadetlerini yapıp dinlerini

yayıyorlarsa, bu ülkenin Süryanisi de o hakka sahip olacaktır. Bu ülkenin Hıristiyan’ı da o hakka sahiptir. Devlete karşı o halk ne kadar örgütlenirse, örgütlü bir şekilde hareket ederse devletin zulme sapmasını o kadar engeller ve devletin kendisini yönelik hak ihlallerini de, ekonomik ihlallerini de, siyasi ihlallerini de o denli geriletebiliriz” diye konuştu.

Özgür Eğitim Sen Midyat temsilciliği açılışına sivil toplum kuruluşlarıyla sendikaya üye öğretmeler katıldı. Açılışa Mardin İl Başkanı Mehmet Yıldız, Batman İl Başkanı Mustafa Sevinçer ve Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Masum Yokuş katıldılar. Konuşmaların ardından sendika temsilciliği açılışı gerçekleşti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız