Özgür Eğitim-Sen

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN SURİYE’DEKİ KATLİAMLARI KINADI

14.11.2016
A+
A-
ÖZGÜR EĞİTİM-SEN SURİYE’DEKİ KATLİAMLARI KINADI
Paylaşın

Suriye'de bir buçuk yıldır devam eden olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, Baas rejiminin mazlum Suriye halkına uyguladığı şiddeti ve Hama`da 300'den fazla insanın katledilmesini nefretle kınadı.

 

 

 Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, Suriye'de yaşanan ve 2. Hama katliamı olarak anılan 300'den fazla insanın katledilmesini kınadı.

 

Sevinçer, 1 yıldan fazla bir süredir Suriye'de rejimin kendi insanlarını katlettiğini belirterek, "Tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu katliamları seyretmekle yetinen herkes şunu bilmelidirler ki kimden gelirse gelsin ve kime yapılırsa yapılsın zulme seyirci kalmak zulme ortak olmaktır" dedi. 

 

 

Her geçen gün Suriye halkının yeni bir katliamla uyandığını ve son olarak Hama'da Zalim Esad'ın güçlerinin yüzlerce insanı katlettiğini dile getiren Sevinçer, "1982 yılında Beşar Esad'ın yine zalim olan babası Hafız Esad toplarıyla tanklarıyla Hama'ya girmiş ve 30 bin insanı katletmişti. O zaman da bütün dünya bu zulmü seyretmekle yetinmişti" hatırlatmasında bulundu.

 

Batının, tarih boyunca İslam coğrafyasında yaşanan zulümlere olan tavrındaki ikiyüzlülüğünü anlamanın mümkün olmadığını ve 1995 yılında Avrupa'nın göbeğinde yaşanan Srebrenitsa Katliamı'ında batının katliam karşısındaki sessizliği katliamı yapan Sırp askerlerine büyük cesaret verdiğini belirten Sevinçer, "Şimdi de batı bir yandan Esed'e karşı olduğunu ilan ederken diğer yandan Suriye rejiminin katliamlar yapmasına fırsat vermektedir. Öbür taraftan İslam dünyasından Suriye'deki zulümlere ciddi tepkilerin gelmemesi ayrıca üzüntü vericidir. Özellikle İran'ın açık bir şekilde Suriye Baas rejimini desteklemesi ve bunu emperyalist güçlere karşı bir tavır olarak gerekçelendirmesi hiç de inandırıcı değil. Hiç bir hesap, hiçbir mazeret Baas rejiminin katliamlarını meşru gösteremez" ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'deki İslami kesimin Suriye konusundaki sessizliğinin manidar bir durum olduğunu ve İslami STK'ların, cemaatların durgunluğu ve hatta Suriye olaylarını görmemek için kafalarını kuma gömmeleri onları sorumluluklarından kurtaramayacağı vurgulanan açıklamada, "Bu tavır İslami camiaların tarihlerine kötü bir not olarak kaydedilecektir. Allah Resulünün, 'Bir kötülük gördüğünüzde elinizle, gücünü yetmiyorsa dilinizle müdahale edin ona da yetmiyorsa kalbinizle buğz edin. Bu da imanın en zayıf noktasıdır' hadisini tüm Müslümanlara hatırlatıyoruz. Batman Özgür Eğitim -Sen olarak Baas rejiminin mazlum Suriye halkına uyguladığı şiddeti nefretle kınıyoruz. Allah zalimleri ve onların işbirlikçilerini kahretsin diyoruz" denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız