Özgür Eğitim-Sen

Promosyon Miktarına Tepki Olarak Banka Kartlarını Kırdılar (2012-01-03)

16.11.2016
A+
A-
Promosyon Miktarına Tepki Olarak Banka Kartlarını Kırdılar (2012-01-03)
Paylaşın

Milli Eğitim Müdürlüğü ile bankalar arasında görüşülen maaş promosyon ihalesine tepki gösteren Batman Özgür Eğitim Sen üyeleri, banka kartlarını kırdı.

Özgür Eğitim Sen Batman Şubesi, Gülistan Caddesi’nde düzenlediği basın açıklaması ile Milli Eğitim Müdürlüğü ile bankalar arasında görüşülen maaş promosyon ihalesine tepki gösterdi.

Basın açıklamasını okuyan Özgür Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Mustafa Sevinçer, bankaların diğer kurumlara ödemeyi kabul ettikleri promosyon miktarı ile milli eğitime teklif edilen arasında bariz bir fark olduğunu ileri sürdü.

Diğer kurumlarda çalışan personelin milli eğitimde çalışan personelin 3′te 1, hatta 4′te 1 oranında olduğuna dikkat çeken Özgür Eğitim Sen, buna rağmen bankaların bu kurumlara ödedikleri teklifin altında komik bir rakam teklif etmelerinin düşündürücü olduğunu ileri sürdü.

3 aydır bankaların eğitimcileri tatmin edici bir rakam önermede ısrar ettiğini ileri süren Özgür Eğitim Sen Batman İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, bankaların inatçı tavrı karşısında bilinçsiz tüketici olmadıklarını göstereceklerini ifade etti.

Bankaların bu tavrı karşısında eğitim çalışanlarının elinin kolunun bağlı olduğunu düşünenlerin yanıldığını belirten Sevinçer, bu günden itibaren Batman merkez postanesinde açacakları hesap numaralarıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak bundan sonra maaşlarının Batman’daki bankalara değil postanede açmış oldukları hesap numaralarına yatırılmasını talep edeceklerini ifade etti.

Basın açıklamasının ardından Özgür Eğitim Sen üyeleri, promosyon toplantılarına katılarak düşük teklif verdikleri ileri sürülen bankalara ait kartları kırdı.

Cihan Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız