Özgür Eğitim-Sen

TATVAN DA SENDİKALARDAN ORTAK EYLEM

14.11.2016
A+
A-
TATVAN DA SENDİKALARDAN ORTAK EYLEM
Paylaşın

Özgür Eğitim-Sen’inde yer aldığı eyleme diğer sendikalarda katıldı.
        
Tatvan İmam Hatip Lisesi’nde çalışan bir bayan  öğretmenin eşi  M. A. isimli polis memuru bir arkadaşı ile beraber, Tatvan İmam Hatip Lisesi’ne giderek, okul müdürünün odasına girip, toplantı halindeki okul müdürü ve müdür yardımcılarına hakaretler savurdu. Tatvan’da bulunan eğitim sendikaları bu durumu protesto etmek için bir basın açıklaması yaptı. Tatvan AVM önünde toplanan sendika üyeleri, İmam Hatip Lisesinin önüne kadar yürüdükten SONRA bir basın açıklaması yaptılar .Basın açıklamasını sendikalar adına Bitlis Eğitimsen Başkanı  Savaş ÜLKÜ okudu.                            
 
BASIN AÇIKLAMASI  METNİ 
 
Sayın  basın mensupları ve değerli meslektaşlarımız,
 
18.09.2012 tarihinde İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdulselam TURŞAK’a karşı saat 10:30 da, odasında Müdür yardımcıları ile idari toplantı halinde iken ,biri sivil giyimli polis memuru olan iki kişi,  toplantı odasını basarak okul müdürüne küfürlü sözlerle hakaret etmiş ve okul müdürünün üzerine yürüyerek saldırıda bulunmuş,  okul müdürünün masa ve sehpasını  dağıtarak odasındaki bazı eşyaları kırmışlardır.
  2012- 2013 Eğitim öğretim yılının daha ikinci gününde eğitim çalışanlarına karşı yapılan bu çirkin saldırıyı protesto etmek  her eğitim öğretim yılında  buna benzer olayların yaşandığı ve bu olaylarının bir daha yaşanmaması  için burada toplanmış bulunmaktayız.
 Değerli basın mensubu arkadaşlar; tek hedefleri yarının teminatı olan gençlerin eğitimine kendilerini adamış, bu uğurda gece gündüz demeden çalışıp emek sarf eden eğitimcilere karşı yapılan bu çirkin saldırıların  son bulması ve eğitimcilere karşı yapılan bu tür saldırıların bir daha yaşanmaması için herkesin daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyoruz.
Değerli basın mensupları , bir eğitim kurumuna ve kurumunu temsil eden okul müdürüne hem de odasında müdür yardımcıları  ile toplantı halinde  iken, tek amaçları gençlerin yarınlarına daha iyi bir gelecek hazırlamak derdinde olan meslektaşlarımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı, tüm eğitim camiası olarak lanetliyor  ve bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin  hakkında gerekli incelemenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini yetkiliklerden beklediğimizi burada açıkça ilan ediyoruz.Ayrıca başta Bitlis Valisi ile İl Emniyet Müdürü  ve Tatvan Kaymakam’ının olayla ilgili gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Yetkililerin  eğitimcilerin bir daha  şiddete maruz kalmamaları için gerekli tedbirlerini almalarını da istiyoruz.
  Buradan şiddete başvurarak sorunlarını çözmeye çalışanlara şunu söylemek  istiyoruz. Bu olaya karışan polis memurunun görevi şiddete başvurmak  değil,eğitimcilere saygı göstermek ve  vatandaşın can ve mal emniyetini sağlamaktır.  
    Sonuç olarak yaşanan bu üzücü  olayı emniyet teşkilatınında tasvip etmediğini düşünüyoruz olayı şiddetle  kınıyor ve buna benzer bir olayın bir daha vuku bulmamasını temenni ediyoruz.
 Halkımıza saygı ile duyurulur.
                        
 Özgür Eğitim Sen  -Eğitim Bir Sen –       Eğitim Sen  –     Türk Eğitim Sen        

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız