Özgür Eğitim-Sen

TEKEL işçilerine destek ziyareti (2012-01-03)

16.11.2016
A+
A-
TEKEL işçilerine destek ziyareti (2012-01-03)
Paylaşın

Türkiye son yılların en büyük işçi eylemlerinden birine şahit olurken, Ankara’nın ortasına kurdukları direniş çadırlarındaki işçilerin kararlılığı da her geçen gün artıyor. Hükümet ve işçi sendikaları arasındaki görüşmelerden olumlu sonuçlar çıkmazken, Şubat ayı sonuna kadar 4/C’ye geçmesi istenen işçilerin çok küçük bir kısmı sözleşme imzaladı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen ve mücadele için kenetlenen işçiler, hak arama mücadelelerini sürdürürken, işçilere destek gelmeye devam ediyor. Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi ile Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Örs, iki aya yakın bir süredir Ankara’daki eylem çadırlarında direnişlerini sürdüren TEKEL işçilerini ziyaret ederek, görüşmelerde bulundular.

Ziyarette işçilerin eylemleri ile ilgili bilgiler alan Yusuf Tanrıverdi ve Ahmet Örs, özelleştirme sürecinde çalışanların haklarının gözetilmediğini ve 4/C yasasıyla da, daha önceki özelleştirmelerde olduğu gibi TEKEL çalışanlarının da büyük bir mağduriyetle karşı karşıya bırakıldıklarını söylediler. Bu konuda işçilerden Şinasi Uludoğan mevcut tekliflerin kabul edilmesinin mümkün olmadığını, haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi. Erdal Beyazıt da ülkenin dört bir yanından gelen diğer işçilerle büyük bir kararlılıkla dayanışarak taleplerinde ısrarlı olacaklarını dile getirdi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Örs ziyarette işçilere hitaben bir konuşma yaptı. Örs, konuşmasında asıl meselenin sistem sorunu olduğunu, kapitalist politikaların özelleştirme uygulamalarının başka alanlarda olduğu gibi TEKEL çalışanlarını da vurduğunu, TEKEL işçilerinin direnişinin bu süreci herkese daha da iyi göstermiş olduğunu ifade ettikten sonra ortak ülke ve dünyadaki problem ve zulümlere karşı ortak mücadele bilincinin gelişmesi gerektiğini, TEKEL çalışanlarının bu süreçte hem öğrenen hem de öğreten bir konuma ulaştıklarını söyledi. Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf TANRIVERDİ ile Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ÖRS, konuşmadan sonra işçileri selamlayarak çadırlardan ayrıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız