Özgür Eğitim-Sen

ÜÇ MAYMUNU MU OYNAYALIM?

18.01.2017
A+
A-
ÜÇ MAYMUNU MU OYNAYALIM?

 

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü anlaşılması güç bir uygulamaya imza attı. Olayı kısaca açıklayalım: 23 Nisan Ortaokulu'nda bir kız öğrenci sosyal medya üzerinden tanıştığı biri tarafından taciz edilmiş; taciz artarak devam edince durumu güvendiği bir öğretmenine anlatmıştır. Öğretmen arkadaş derhal durumu okul idaresine bildirmiş; idare de aileye haber vermiştir. Ailenin davacı olmaması üzerine okul idaresi İl Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden emniyete olay intikal ettirilmiştir.

 

Buraya kadar her şey normal. Gariplik bundan sonra başlıyor!

 

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü müfettiş gönderip 23 Nisan Ortaokulu İdaresine soruşturma açmış okulun bu işte bir ihmali var mı diye. Müfettişler idareyi ve olayı açığa çıkartan öğretmeni sorgulamışlar. Bu durum idareyi de öğretmenleri de tedirgin etmiş. Miş'li geçmiş zaman kullanıyorum diye olayı masal, hikâye falan zannetmeyin. İnsana "Yuh" dedirten bu olay gerçek.

 

Olması gereken, olayı açığa çıkartıp; küçücük bir çocuğu çok daha büyük zararlar görmekten kurtaran öğretmen ve idarecileri kutlayıp takdir etmek iken böyle garip bir tutum sergilenmesi art niyet taşımıyorsa işgüzarlıktır.

 

Öğretmen ve okul idarecilerinden ne yapmaları istenmektedir. Suç üstüme kalır diye yaralıları hastanelere götürmekten çekinen insanlar gibi biz de öğrencilerimizin sorunlarını görmezden mi gelelim? Soruşturma geçiririz korkusuyla üç maymunu mu oynayalım?

 

Özgür Eğitim-Sen olarak alakasız bir şekilde 23 Nisan Ortaokulu idaresine soruşturma açan İl Milli Eğitime sesleniyoruz: Mademki böyle bir kurum soruşturması yapılacak zincirin bir üst halkası sizsiniz, önce size soruşturma açılsın. Değilse insanları huzursuz etmeyi bırakın da işlerini yapsınlar. Siz de bizlerin arkasında sürekli açık arayan değil, personeline sahip çıkan bir müdürlük olarak durun. 

Serdar EFE

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN ÇORUM İL BAŞKANI

                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                     

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız